ЦВК виявила ряд проблем у законодавстві щодо місцевих виборів та просить ВР їх виправити

Центральна виборча комісія виявила проблемні питання законодавчого забезпечення місцевих виборів у 2020 році та закликає Верховну Раду України врегулювати їх. Про це відомо із заяви, опублікованої на сайті ЦВК.
 

"Закликаємо Верховну Раду України якнайшвидше врегулювати проблемні питання та створити якісну законодавчу основу для організації підготовки та проведення в Україні місцевих виборів 25 жовтня 2020 року", - йдеться в документі.

У ЦВК зазначили, що підготовка до місцевих виборів цього року відбувається в унікально складних умовах "з елементом правової та організаційної невизначеності".

"Поряд із тим до сьогодні залишається проблемним питання правової визначеності в питаннях адміністративно-територіальної та нормативно-правової основи місцевих виборів 25 жовтня цього року, що створює низку проблем організаційного характеру як для адміністраторів виборів, так і для потенційних суб’єктів виборчого процесу", - додають у комісії.

У Центрвиборчкомі наголошують на тому, що проект постанови про утворення та ліквідацію районів фактично передбачає значне їх укрупнення, що істотно впливатиме на здійснення окремих виборчих процедур під час організації підготовки та проведення місцевих виборів.

"Так, для прикладу, в разі його ухвалення до складу ряду новоутворених районів увійдуть понад 700 виборчих дільниць, а отже, відповідні районні виборчі комісії повинні будуть забезпечувати як утворення відповідної кількості дільничних комісій, так й адміністрування виборчого процесу на них. Таке навантаження створює серйозні ризики щодо належної організації виборчого процесу та потребує відповідного корегування виборчого законодавства", - зауважили в комісії.

Водночас у ЦВК назвали "надзвичайно позитивним" рішення парламенту щодо виділення коштів на забезпечення місцевих виборів та проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208, які мають відбутися в жовтні.

Источник: 
PRпортал