ЦВК припускає, що за певних умов вибори біля лінії зіткнення можуть відбутися

У Центральній виборчій комісії заявляють, що перші місцеві вибори в 10 громадах Донецької та 8 Луганської областей усе ж можуть відбутися за певних умов. Про це заявив голова ЦВК Олег Діденко, повідомляє "Українська правда".

"Безпекова ситуація може змінитися, і якщо до початку виборчого процесу чергових місцевих виборів до Комісії надійдуть нові висновки Донецької та Луганської ВЦА щодо можливості проведення перших місцевих виборів у цих 18 громадах або в частині з них, то вибори там можуть відбутися навіть 25 жовтня 2020 року", - повідомив Діденко.

Комісія наголошує, що відповідальність за визначення можливості проведення чи непроведення виборів на окремих територіях несуть компетентні органи, які наділені відповідними повноваженнями.

За словами голови ЦВК, Комісія не має ні законодавчих повноважень, ні практичних можливостей перевірити реальний стан справ на цих територіях. При цьому зобов’язана забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян.

"Для цього повинні бути відповідні умови. Безпекові, насамперед. Адже не забуваймо, що найвищою цінністю є Людина, її життя і здоров’я. Також ми не маємо жодних підстав ставити під сумнів висновки, які надали обласні військово-цивільні адміністрації", - зауважив Діденко.

Источник: 
PRпортал