Це фарс: директорка Інституту масової інформації заступилась за Бутусова

Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк заступилася за журналіста та головного редактора видання Цензор.нет Юрія Бутусова після того, як щодо нього Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження. Про це заявила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк у Facebook.

Вона назвала справу, яку відкрили проти журналіста Юрія Бутусова фарсом, а статті, за якими її порушено — на ходу придуманими.

“Шкода, що ДБР, яке має розслідувати серйозні злочини, направлені проти держави, погодилося взяти участь в цьому фарсі. Дивлячись на статті, за якими порушено справу, інакше як “щось придумали для того щоб натиснути”, це не назвеш”, – написала Романюк.

Також вона додала, що з юридичної точки зори, коли справу порушують “за фактом” – то не згадується про “законність дій журналіста Бутусова” якщо про “законність дій” – то це вже конкретна особа, що підозрюється — але такий статус має бути лише після вручення підозри. До того жодної згадки прізвища не має бути. 

Оксана Романюк зауважила, що у нас є саморегулятивні організації, щоб давати оцінку етичності чи неетичності дій журналістів – та ж КЖЕ (комісія з журналістської етики). Але це точно не функція ДБР чи Міноборони. 

“Підтримую, Юрій Бутусов”, – підкреслила Романюк.

Источник: 
PRпортал