Bloomberg: Коронавірус стає глобальною політичною проблемою

Світ нарешті починає розуміти, що проблема Китаю – насправді проблема всіх. Коронавірус поширюється далеко за межі китайських кордонів, спричиняючи спалахи захворювань в Італії, Південній Кореї, Японії й Ірані. Кількість заражених підскочила до 80 тисяч людей у всьому світі.

І хоч поширення нового вірусу ще не можна вважати пандемією, воно створює серйозні виклики для урядів, - пише Bloomberg.

Закриття кордонів, карантини, стрес для систем охорони здоров’я, закриття бізнесів – все це лише початок. Деякі країни скасували щорічні заходи, які зазвичай притягували великі натовпи охочих витрачати гроші. Збільшення випадків зараження у Північній Африці й на Близькому Сході починає пожвавлювати нарікання в Європі на «діряві кордони».

На континенті, який зіштовхнувся з проблемою правих радикальних партій, вірус може швидко стати фактором посилення риторики проти міграції. З’явився також потенціал заворушень, якщо уряди не зможуть показати, що вони роблять все заради скорочення зараження.Україну нещодавно сколихнули протеси, спровоковані фальшивими повідомленнями про хворобу.

Іран зіштовхнувся зі звинуваченнями в умисному затягуванні з оголошенням спалаху COVID-19, щоб страх не відігнав виборців від участі в голосуванні минулого тижня. Ізраїль тепер застерігає, що фальшиві новини можуть бути використані для залякування людей перед виборами, які пройдуть 2 березня. 

Також дедалі активніше обговорюються питання щодо того, чи може коронавірус перекреслити економічні досягнення, які стоять в основі передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа. Страх може поширюватися швидше, ніж реальні зміни.

Особливо, коли йдеться про віруси. Але уряди, які не думають наперед, можуть опинитися під тиском багатьох факторів.

 

Источник: 
PRпортал