Баканов повідомив, що в його дружини російське громадянство

Тимчасовий виконувач обов'язків голови Служби безпеки України Іван Баканов не приховує, що його жінка є громадянкою Росії, але водночас спецперевірка не виявила обмежень під час призначення на посаду першого заступника голови СБУ і не знайшла перешкод для надання йому допуску до державної таємниці. Про це йдеться в заяві Баканова, яку ввечері 12 червня було опубліковано на офіційному акаунті української спецслужби у Facebook.

"Коли ми з командою ухвалювали рішення йти в політику, кожен із нас усвідомлював, що його родина, друзі, сусіди і навіть домашні тварини опиняться під суспільним мікроскопом. Був готовий до цього і я. Тому всім, хто збирається мене шантажувати близькими, відповім чітко: так не буде. Ніколи нічого не приховував і не збираюсь цього робити", – підкреслив в.о. голови СБУ.

Він розповів, що його дружина Оксана – українка, навчалася у школі у Кривому Розі, але вступила до вишу на території Росії і під час розпаду СРСР отримала паспорт громадянки РФ.

"Тоді були часи кардинально інших відносин між Україною та Росією. Натомість із 1998 року вона живе і працює в Україні з посвідкою на постійне проживання в нашій державі, знаходиться у процесі оформлення українського громадянства. Оксана не відвідувала територію Російської Федерації із 2013 року", – стверджує Баканов.

За його словами, набуття громадянства протягом багатьх років було "корумпованою годівницею для деяких чиновників", а його сім'я не зверталася по допомогу до посередників або до президента, щоб прискорити процес отримання українського паспорта.

"Оксана має стійку проукраїнську позицію. Дякую! Слава Україні!" – підсумував Баканов. 
 

Источник: 
PRпортал