Alexa навчили імітувати голос справжньої людини. Навіть якщо вона померла

Amazon запропонував нову функцію голосового помічника, яка відразу отримала чимало зауважень експертів.
 

Нова функція Alexa дозволяє голосовому помічнику відтворювати голоси людей з коротких аудіокліпів. Про це повідомляє The Washington Post.

«Мета полягає в тому, щоб посилити довіру серед користувачів, наділивши штучний інтелект атрибутами емпатії», - пояснив старший віце-президент і головний науковець відділу штучного інтелекту Amazon Рохіт Прасад. Також, за його словами, нова функція може «зробити спогади тривалими», якщо для відтворювання буде використано голос людини, що померла.

За словами експертів, перспектива клонування голосу викликає безліч етичних питань та проблем із безпекою.

«Якщо кіберзлочинець може легко та правдиво відтворити голос іншої людини за допомогою невеликого зразка голосу, це може призвести до шахрайства, втрати даних, захоплення облікового запису тощо», - вважає виконавчий директор SocialProof Security Рейчел Тобак. Таку технологію, додала вона, можна використовувати для маніпулювання громадськістю за допомогою підроблених аудіо- або відеокліпів.

Нова функція Alexa також викликає питання щодо згоди, наголошує професор інтернет-досліджень в Університеті Кертіна в Австралії Тама Лівер.

«Існує справжній слизький шлях використання даних померлих людей у спосіб, який з одного боку просто моторошний, а з іншого – глибоко неетичний, тому що вони ніколи не розглядали таку можливість», – каже він. За словами експерта, досі не розглянуто питання, кому належать численні світлини, аудіо- та відеоданні, що люди залишають в мережі. Отже, навколо цієї теми можна очікувати багато юридичних суперечок.

Нова функція Alexa поки що існує в тестовому варіанті. Коли вона може бути запропонована ринку чи буде запропонована взагалі, невідомо.

Источник: 
PRпортал