Адміністрація «Букв» прокоментувала звільнення редакторів через «токсичну атмосферу та приниження в редакції»

Адміністрація «Букв» опублікував заяву з приводу звільнення частини працівників редакції, які звинуватили керівництво видання «в токсичності та приниженнях гідності працівників».

У заяві стверджується, що попри звільнення частини працівників, «редакція та СММ продовжують працювати».

«Сьогодні рано-вранці на сторінках у соцмережах #Букв з’явився допис про те, що «команда йде з проєкту». На сайті #Букв такої заяви не було. Дописи у соцмережах ми видалили, тому що вони не є позицією редакції. 4 редакторки та 2 СММники прийняли рішення звільнитися – це частина команди, а не вся команда. У коментарях нас просили оприлюднити імена людей, причетних до ранкової публікації. #Букви за жодних обставин не розкривають імен працівників та авторів, окрім як за їхнім власним бажанням. Ми усвідомлюємо ризики, які несуть сьогодні журналісти опозиційного видання, незалежно від того, як складається наша співпраця», – стверджують автори заяви.

Адміністрація висловила вдячність редакторкам стрічки новин за співпрацю та за їхню самовідданість: «Ми поважаємо і підтримаємо їхнє право на такі рішення. Навіть якщо вони раптові та ставлять нас перед фактом».

У заяві стверджується, що автор дописів у соцмережах від імені #Букв – це СММник, «який у вересні цього року позичив у співвласника #Букв Петра Терентьєва 2 000 доларів у рахунок зарплатні».

«СММник сказав, що ця сума йому конче потрібна на лікування. Гроші були надані миттєво. Ми завжди допомагали і допомагаємо людям, які з нами працюють, бо вважаємо це нашою відповідальністю як роботодавця.Наразі СММник не повернув 1400 доларів.Тому заяву від імені редакції ми розцінюємо як атаку на видання, метою якої може бути банальне бажання не повертати борг. Ми прикро вражені, бо це людина, якій ми довіряли та забезпечили усім необхідним, зокрема подарували ноутбук Apple».

Також у заяві йдеться, що у вересні 2021 року #Букви втратили 4% у рейтингу якості ЗМІ Інституту масової інформації (ІМІ). На думку авторів заяви, через це видання вперше за кілька років не увійшли до «білого списку» ЗМІ.

«Розпач-заперечення-прийняття – це стан, у якому ми перебували, бо якість контенту була й залишається для нас головною та єдиною причиною, чому існують #Букви. Ми запросили в ІМІ детальний аудит, на основі якого було надано оцінку #Буквам. Ми врахували всі зауваження ІМІ та розпочали роботу над помилками. Кожну помилку ми обговорювали в редакції. Ми підвищили вимоги до якості контенту та до СММ, робота якого – просування контенту та спілкування з авдиторією, що регулярно вказувала на помилки, але СММ не доносив вчасно інформацію до редакції».

Адміністрація пригадала, що 16 листопада редактор «Букв» переніс кордони Естонії до кордонів Білорусі, зробивши новину із заголовком «Естонія прокладе кордон 130 км колючого дроту на кордоні з Білоруссю».

«Вочевидь згодний із таким сміливим географічним рішенням, СММник опублікував новину у Facebook. Протягом п’яти годин читачі “Букв” у коментарях писали все, що думають про таку геополітику та “Букви”. Але СММник не бачив.Ми чесні з нашою авдиторією, тому написали про це у соцмережах. Визнавати помилки – це важливо. Саме це ми і зробили».

Інформаційне суспільно-політичне інтернет-видання «Букви» засноване у березні 2015 року. Співзасновниками видання є медіаменеджери Петро Терентьєв та Катерина Рошук.

Источник: 
PRпортал