Політологи прогнозують війну мільярдера з Тернопільщини та Януковича

Мільярдер Дмитро Фірташ, уродженець Тернопільщини, вже не цікавий Януковичу, тому що час газових спекуляцій з „Газпромом” пройшов, а Фірташу не цікавий Віктор Янукович, тому що він тепер вкладає гроші в більш перспективного Віталія Кличка, вважають українські політологи.

Українські ЗМІ рясніють повідомленнями про сварку Віктора Януковича з одним з його головних спонсорів – газовим олігархом Дмитром Фірташем. Журналіст видання „Новий регіон” запитав київських експертів, що їм відомо про конфлікт,повідомляє сайт Доба

Тарас Березовець, політолог:

«Є всі ознаки підготовки до президентської кампанії Фірташем, який буде робити ставку не на Януковича. Вони на лице. Мої джерела стверджують, що Віталій Захарченко або Олег Ларін на початку вересня змінять Сергія Льовочкіна – людину Фірташа – на посаді глави адміністрації президента. Конфлікт по лінії адміністрації – на піковій стадії. Сам Льовочкін вже два тижні не спілкується з Януковичем навіть у телефонному режимі. Немає нічого дивного, що Кличко буде балотуватися на президентських виборах. Він про це заявив відкрито зараз, хоча це зрозуміло було і раніше. Але шанси Кличка дуже спірні. Він як «Хюндай», котрий красивий, новий, але ламається кожні п’ять метрів. Йому потрібно змінювати команду, вона точно не приведе його до президентської перемоги».

Вадим Карасьов, політолог:

«Очевидно, що охолодження Сім’ї до Фірташа пов’язане з тим, що його підозрюють у відсутності повної і беззастережної лояльності до Сім’ї, Януковича. Підозрюють і в тому, що він проводить кампанію з розширення своїх активів, починаючи з медійних, закінчуючи ринком добрив. Останні стануть в перспективі ключовими в ставках бізнес і політичних еліт в такій прибутковій сфері як АПК, цей актив буде приносити дуже великі дивіденди. Враховуючи що він ще і не донецький, це теж вносить значну лепту в посилення підозри щодо Фірташа. Я не виключаю, що про всяк випадок Кличко ним розглядається як резервний варіант на майбутніх президентських виборах. Тим більше, що 2015 роком нічого не закінчується. Потім від розстановки сил залежатиме ім’я прем’єра, склад Кабміну і вплив у парламенті. Фірташ може розраховувати на Кличка як на перспективного політика нового покоління».

Віктор Небоженко, політолог:

«Фірташ потрапив у ситуацію структурного конфлікту. Він відповідав за всі корупційні газові схеми з Росією. Але Сім’я почала працювати з Заходом. Тому одночасно така співпраця Сім’ї з Європою і Фірташа з Росією неможлива без проблем для Фірташа. Проблема в тому, що Фірташ не зможе тепер вести таємні справи з «Газпромом» і одночасно грати з Сім’єю проти «Газпрому» разом з Європою. Сім’я робить ставку на Захід. Тому віддалення Фірташа неминуче. Фірташ потрапив у складну ситуацію. Якщо так далі піде, то йому доведеться дуже складно. Час газових спекуляцій відходить, тому Фірташ або виїде в Швейцарію, або буде вкладати десятки мільйонів в нового політика. Так, це може бути Кличко. Але в Кличка буде вкладати не тільки Фірташ. І в цьому теж трагедія Фірташа».

Источник: 
PRпортал